Už dlhší čas

Už dlhší čas som v mojom živote pociťovala isté prázdno a napätie vo vzťahu k mojej mame. Mali sme viac konfliktov a sama som netušila, z čoho to pramení. Odkedy sa mi narodila dcérka, stále častejšie sa mi vynárala jedna nepríjemná spomienka z detstva, kedy ma ako jeden a pol ročnú moja mama “odložila” do jaslí. Pri tejto spomienke som zakaždým pociťovala úzkosť, smútok, jednoducho zlé pocity, ktoré mi vháňali slzy do očí.

S dcérkou som navštevovala Baby Balance – kurz pre deti do 3 rokov, ktorý lektorovala Jaja (tak sme Janku na hodinách kurzu volali :o) ). Raz, pred začatím jednej z hodín kurzu, sa Janka rozrozprávala o duchovnejších témach. Veľmi ma to zaujalo, nakoľko sa to zhodovalo s mojim vnímaním sveta. Vďaka tomu som sa dozvedela, že môj problém sa dá riešiť pomerne jednoducho a povedala som si – prečo to neskúsiť? Sedenie s Jankou ma veľmi pozitívne posunulo, pretože mi pomohla vnímať veci, ktoré boli dovtedy pre mňa skryté. Pomohlo mi to zlepšiť vzťah s mamou, odpustiť jej aj sebe a zbaviť sa ťažoby, ktorú som dovtedy pociťovala. Bolo veľmi zaujímavé, že už pár minút po sedení sa mi pri spomienke na jasle nevynorili absolútne žiadne negatívne emócie ako dovtedy.

Ubehol rok a pol a doteraz som nemala s mamou žiadny vážnejší konflikt, hoci pred sedením to bývalo dosť často. Okrem tohto sedenia som absolvovala aj ďalšie na iné témy, ktoré ma ťažili a vždy po sedení som sa cítila oveľa lepšie. Na základe toho som posunula kontakt manželovi a kamarátke a obaja tiež pociťovali pozitívnu zmenu. Každému, kto váha, takéto stretnutie odporúčam. Psychológ vás vníma ako pacienta, ale Janka sa na vás dokáže naladiť tak, že máte dojem, akoby ste sa bavili s dlhoročným priateľom a za to jej ďakujem.

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading...