Referencie

Poznáte to

Poznáte to: stáva sa, že sa ocitnete v období svojho života, kedy to rozhodne nie je prechádzka ružovou záhradou. Z každej strany sa to na vás valí a častokrát ani nemáte tušenie, z ktorej strany máte začať. V takejto situácii som sa ocitla cca pred desiatimi rokmi. Hľadala som pomoc. A tu som dostala Jankine číslo, že mi vie pomôcť v mojej neľahkej situácii. Dlho som na to číslo pozerala, až som sa odhodlala zavolať. Ani som nevedela, čo jej mám povedať. Odkiaľ začať?

Zdvihla mi a hneď, ako som počula jej hlas, mala som pocit, že jej môžem dôverovať a nabrala som odvahu absolvovať s ňou sedenie. Odvtedy sme spolu riešili veľa vecí. Ako sa mať rád, ako prejsť prekážkami v pracovnej oblasti a nájsť si prácu, ktorá ma bude napĺňať. Ako si nájsť priateľa a vydať sa. Vo všetkom ma vedela previesť. Uvoľniť to, čo mi bránilo ísť vpred. Pomohla mi veľa vecí pochopiť. Po sedeniach s Jankou som cítila okamžitú úľavu, ktorú si stále neviem vysvetliť. Ale vďaka nej som sa vedela na výzvy v mojom živote pozrieť z odstupu a nachádzať pre mňa vhodné riešenia.
Jani, máš veľký dar!
Ďakujem 🙂

Recenzia od:Saša

Už dlhší čas

Už dlhší čas som v mojom živote pociťovala isté prázdno a napätie vo vzťahu k mojej mame. Mali sme viac konfliktov a sama som netušila, z čoho to pramení. Odkedy sa mi narodila dcérka, stále častejšie sa mi vynárala jedna nepríjemná spomienka z detstva, kedy ma ako jeden a pol ročnú moja mama “odložila” do jaslí. Pri tejto spomienke som zakaždým pociťovala úzkosť, smútok, jednoducho zlé pocity, ktoré mi vháňali slzy do očí.

S dcérkou som navštevovala Baby Balance – kurz pre deti do 3 rokov, ktorý lektorovala Jaja (tak sme Janku na hodinách kurzu volali :o) ). Raz, pred začatím jednej z hodín kurzu, sa Janka rozrozprávala o duchovnejších témach. Veľmi ma to zaujalo, nakoľko sa to zhodovalo s mojim vnímaním sveta. Vďaka tomu som sa dozvedela, že môj problém sa dá riešiť pomerne jednoducho a povedala som si – prečo to neskúsiť? Sedenie s Jankou ma veľmi pozitívne posunulo, pretože mi pomohla vnímať veci, ktoré boli dovtedy pre mňa skryté. Pomohlo mi to zlepšiť vzťah s mamou, odpustiť jej aj sebe a zbaviť sa ťažoby, ktorú som dovtedy pociťovala. Bolo veľmi zaujímavé, že už pár minút po sedení sa mi pri spomienke na jasle nevynorili absolútne žiadne negatívne emócie ako dovtedy.

Ubehol rok a pol a doteraz som nemala s mamou žiadny vážnejší konflikt, hoci pred sedením to bývalo dosť často. Okrem tohto sedenia som absolvovala aj ďalšie na iné témy, ktoré ma ťažili a vždy po sedení som sa cítila oveľa lepšie. Na základe toho som posunula kontakt manželovi a kamarátke a obaja tiež pociťovali pozitívnu zmenu. Každému, kto váha, takéto stretnutie odporúčam. Psychológ vás vníma ako pacienta, ale Janka sa na vás dokáže naladiť tak, že máte dojem, akoby ste sa bavili s dlhoročným priateľom a za to jej ďakujem.

Recenzia od:Maja

S našou Jajou

S našou Jajou (lebo inak jej už ani neviem povedať) sme sa stretli náhodne pri hľadaní skupinového detského cvičenia pre nášho synčeka Branka.
Branko sa narodil veľmi ťažkým, bolestivým, kliešťovým pôrodom po ktorom nasledovala náročná dvojmesačná hospitalizácia plna bolestivých zásahov do jeho drobného 1400g telíčka. Po stabilizácii jeho vitálnych funkcií nasledovali tri roky naplnené častými rehabilitáciami, návštevami lekárov a terapeutov. To všetko sa podpísalo na jeho extrémnej precitlivenosti voči vonkajším faktorom, či už to boli zvuky, dotyky i osoby. Toleroval len mňa s manželom a ostatných okamžite vykričal.

Keď Branko dovŕšil rok, chceli sme ho začleniť do kolektívu zdravých detí, aby trošku začal tolerovať okolie a nechodil len po terapiách. Skúšali sme rôzne cvičenia. Všade bol na úvodných hodinách nešťastný. Ale stretnutie s Jajou bolo pre neho priam hypnotizujúce a my sme vedeli, že ONA je ta správna lektorka pre neho. Tak aj bolo. Od začiatku ju zbožňoval a toleroval od nej to, čo od nikoho iného cudzieho nie. Ona jediná ho vedela vždy krásne zapojiť do kolektívu, napriek tomu, že Braňuško je zložitejšia povaha (to hovorím veľmi diplomaticky 🙂 ).
Po 2 rokoch cvičení s deťmi som sa úplnou náhodou s Jajou rozprávala o mojej neustálej traume z pôrodu Branka i z toho, čo potom nasledovalo. A že vzhľadom na Brankov postih vlastne s manželom žijeme v takom neustálom strachu z minulosti i budúcnosti. Že sme vyčerpaní z Brankových neustálych celodenných nárekov a jeho absolútnej netolerancie ľudí a zmien počas bežného dňa.
Jaja mi ponúkla, že sa najprv na diaľku, s mojím dovolením, pozrie na Branka a potom ešte “doladí” mňa.
Vôbec som nevedela, v ktorý deň sa bude Brankovi venovať. O to bolo moje prekvapenie väčšie keď sa Branko, zo dna na deň, zmenil v úžasného, vnímavejšieho človiečika, ktorý stoleroval aj prítomnosť cudzích ľudí. Celkovo sa stal taký sprítomnený a vedomejší tohto života tu. Veľmi ťažko sa to vysvetľuje, ale každý, kto ho pozná, tú markantnú zmenu okamžite zaznamenal. Ako rodičom, ktorí pre neho robíme všetko možné aj nemožné a hľadáme všetky možnosti, čo by sme pre neho mohli ešte urobiť, bol toto ako jeden veľký zázrak a ja vlastne doteraz ani nedýcham, keď si spomeniem na tento úžasný zlomový bod v našom živote. Za ktorý budeme Jaji do konca života neskonale vďační.

Nasledovalo ešte doriešenia mňa. Napriek tomu, že som absolvovala rôzne, veľmi nápomocné psychoterapie, toto bolo také uzavretie nekonečných kapitol s nezodpovedanými otázkami, ukľudnenie sa v mojom živote a pochopenie mojej situácie. Neuveriteľným spôsobom sa vo mne zaplo tlačítko o uvedomení si svojej hodnoty, svojich kvalít, ktoré aktívne a prirodzene využívam vo svojich každodenných rozhodovaniach. Takisto mi neuveriteľne pomohla s vyjadrením doteraz zablokovaných citov voči mojej mamine a náš vzťah sa neskutočne posunul.

Jaja pomohla mojim skvelým kamarátom, ktorí sú úžasnými rodičmi chlapčeka so špeciálnymi potrebami. Nikto nepochopí, čo za fyzicky i emočne náročný život to je, keď to nezažije. Pomohla im vliať novú energiu do žíl, začo som jej opäť neskutočne vďačná.

O tom všetkom by sa dalo rozprávať siahodlhé hodiny… Ja to len uzavriem veľkým a úprimným
ĎAKUJEME, ŽE ŤA MÁME ….
Zmenila si nám život.

Recenzia od:Zuzana

Ďakujem

Netreba viac slov, ako to jediné, ĎAKUJEM ❤️
….za vypočutie
…za nakopnutie
…za smerovanie

Za rok počas ktorého sme sa vídali sa môj život vďaka Tebe, Janka, úplne zmenil.
Zmenila si môj pohľad na veci a naučila si ma, ako ich prijať. Je to veľký krok k sebe samej, pohľad, ktorý som doposiaľ nepoznala.

Recenzia od:Jana

Pozitívne nasmerovanie

Dlho som rozmýšľala, ako by som opísala naše stretnutia s Jajou niekomu, kto ich ešte nezažil. A najlepšie ich vystihuje myšlienka: vedome pracujeme s podvedomím, tak aby môj život a život mojej rodiny plynul pozitívnym smerom. Sú stretnutia na ktorých pracujeme s témami, ktoré sa týkajú mňa a sú stretnutia, kedy na diaľku pomáhame mojim deťom (dievča 6r, chlapec 3r). Je to terapia, ktorá ma osobnostne, pracovne a vzťahovo posúva vpred a som veľmi vďačná, že mám takúto možnosť. Dieťatko prichádza do života rodičov už so svojim emočným dedičstvom z minulých generácií a to ovplyvňuje správanie a charakter dieťaťa v prvých rokoch jeho života. Tomuto my dospelí hovoríme: “On je taký….. (doplňte si podľa svojho) a mávneme rukou. Takže aj my sme mali” Ona je taká citlivá” a” On je taký bojazlivý, s tým sa nedá nič robiť “. A ako rodič, zažívate rôzne bežné situácie s dieťaťom, ktoré sú však pre vašu rodinu mimoriadne ťažké, lebo veď: On je taký…. Ona je taká…..A okolie len mávne rukou. Ako príklad uvediem: vyšetrenie u zubára, pediatra, adaptácia dieťaťa v škôlke, nový kolektív v škole. Našťastie stretnutia s Jajou vedia pomôcť nastaviť takéto podobné zaťažkávajúce situácie s deťmi tak, aby to šlo všetko s väčšou ľahkosťou, menej plačom a menej zodratými nervami rodičov. Dieťa viac spolupracuje, je menej nervózne, je emočne vyrovnanejšie. Mnohí z vlastnej skúsenosti vieme, že viaceré naše problémy majú základ v našom detstve, vo vzťahu s rodičmi a vnímaní samého seba. Toto sú záležitosti, ktorým si vedomí zobudení rodičia želajú predísť. A preto už v detstve vie Jaja na diaľku pomôcť tomu, aby dieťa bolo vyrovnanejšie, menej plačlivé, aby si viac verilo a aby ľahšie zvládalo skúšky života. Naše deti sú menej zaťažované výkyvmi silných emócií, sú viac otvorené novým situáciám a majú väčšiu odvahu na objavovanie okolitého sveta. Ďakujem Jaja, že ťa mám vo svojom živote a vďaka tomu žijeme s menším balastom a vo vyššej kvalite.

Recenzia od:Barbora

Janku poznám roky a som

Janku poznám roky a som za to nesmierne vďačná. Je to múdra a láskavá žena, ktorá počuje aj medzi riadkami a vie nasmerovať , vypočuť , podporiť a ukázať to čo človek sám nevidí, alebo nechce vidieť.
Absolvovala som u nej kurzy SRT aj emočný kód, ktoré mi zmenili život a naučili ma pracovať so svojimi emóciami, strachmi a liečiť staré rany.
Janka si nenecháva to čo vie pre seba, ale učí to klientov a všetko čo vie dáva ďalej. Ak si neviem rady vytvorila skupiny kde sa spájame a podporujeme sa.
Ďakujem Janulka a odporúčam všetkým, aby spolu s ňou prešli jej láskavým a liečivým procesom.

Recenzia od:Eli

Drahá, láskavá Janka

Vďaka Ti za Tvoj čas a pomoc s mnohými oblasťami v mojom živote, s ktorými som si nevedela dať rady. Janka mi pomohla v čase, kedy som naozaj a doslova mala pocit, že na mňa všetko padá, že s ničím neviem pohnúť a hlavne, že netuším ako. Ale Janka vie:-) Dokáže Vás nasmerovať k sebe, k vašim vytúženým cieľom a odhrnúť ten čierny záves, cez ktorý nič nie je vidieť. Veci naberajú ľahkosť a hlavne – dávajú sa do pohybu. Ďakujem Janka, za každú láskavú terapiu, ktorú som s Tebou mohla zaŽIŤ. Si skvelá!

Recenzia od:Eva

Naša Jaja 🙂

Na Janku som dostala kontakt v období, kedy mi bolo naozaj ťažko. Bola som cca rok po pôrode s nazbieranými psychickými záležitosťami a už som nevedela, ako ďalej. Moje sebavedomie bolo nízke, mala som nespracované veci z detstva (šikana), zlý vzťah s otcom, nebola som v tej dobe práve najlepšou mamou, nevedela som nájsť svoje pracovné smerovanie, mala som nespracovaný pôrodný zážitok, problémy vo vzťahu s mužom, neverila som si, chýbala mi sebaláska, jednoducho všetko sa na mňa valilo… potom som začala chodiť na terapie k Janke a môj život je dnes neporovnateľne lepší. Všetko zo spomenutého (a ešte omnoho viac) “sa” vyriešilo. Taktiež sme k Janke chodili na cvičenia so synom, ktorému som vďaka “našej Jaji” začala ako mama viac rozumieť a krásne sme sa na seba naladili. 🙂 V súčasnosti som spokojnou maminou dvoch detí, s urovnanými vzťahmi, sebaobrazom aj ujasneniu víziou pracovnej budúcnosti. Metódu SRT som začala používať aj sama a veľmi mi pomáha. A ak náhodou niekedy zablúdim, alebo sa mi váha sveta zdá zase občas príliš ťažká, zbehnem raz za čas k Janke na pokec a zase sú farby môjho života jasnejšie. Na terapie tiež začali chodiť viacerí moji rodinní príslušníci a úžasne nám to všetkým pomáha. Jaji, ty si poklad :))

Recenzia od:Zuzka H.

Myslim si ze tieto slova

Myslím si že tieto slova presne vystihujú to čo môžete očakávať: Ak ste v slepej uličke v živote a chcete nájsť cestu Janka vám ukáže správny smer.

Recenzia od:Miroslava Šarmirova

Terapie s Jankou to je

Terapie s Jankou to je posun vpred, pochopenie seba, toho čo sa deje v mojom živote. Toto stretnutie s touto zázračnou ženou ma posunulo na mojej ceste. Toľko múdrosti, že čerpám aj pre svojich klientov. Milujem a ďakujem za to, že si. Že si ma naučila SRT, ktoré je balzamom pre moju dušu. Som vďačná za to čo robíš, meníš svet. ❤️❤️

Recenzia od:Nikoleta Staska

Anjel.

Anjel 💫
Pre mňa toto slovo najviac vystihuje Janku.
Ďakujem jej, vstúpila mi do života cez hlas…..počúvala som ju z podcastu skoro denne.
A v jeden deň som jej zavolala…
Stretli sme sa už dvakrát a ja ďakujem za jej pomoc, za jej slová….za jej objatia… pre mňa anjelské 🙏 💫
Keby som tu písala ešte aj na 3 strany aj tak nikdy nevystihnem jej láskavosť a pomoc…. ĎAKUJEM 💫❤️
Jana.

Recenzia od:Jana Balážová

Ukážková MR magnetická rezonancia

  1. Mám adoptovaného syna Mária. Má ťažko narušený vývin reči-dysfázia, ADHD, je precitlivený na hlasné zvuky, má znaky PAS. Diagnostická MR hlavy (magnetická rezonancia mozgu) bola pre nás bez celkovej narkózy naozaj výzva. Vďaka Janke ju Mário zvládol ukážkovo a bez narkózy. Žiadny krik, vydržal nehýbať sa na neho dlho, viac ako 15 minút. Zvládol aj helmu na hlave, zvuky mu zrazu nevadili a MR teda poriadne búchalo, nebál sa ani keď išiel hlbšie do tunela. Zvládla som to aj ja, a tiež vďaka Janke. Veď poznáte toho červíka strachu a pochybností čo nás oɓčas nahlodáva. Tak ten vtedy zmizol, bola som presvedčená, že všetko dobre dopadne. Ďakujeme veľmi pekne Janka, vďaka tebe sa želania plnia.
Recenzia od:Monika Miklovičová

Zubárka už nie je postrach

Mám synčeka, ktorému sa odvápňujú zúbky a má skoro všetky zúbky pokazené. Dôvod nepoznáme, chlapček je adoptovaný. Už 2x mu robili zúbky v celkovej narkóze keď bol maličký, má obrúsené zúbky a nasadené kovové korunky aby mu udržali ako tak chrup. Aj bežná preventívka bol u nás jednoducho horor, krik, plač. Pokiaľ musela zubárka opravit aj keď drobný kaz, ošetrenie bola nočná mora, nič nepomáhalo, nakoniec sme ho držali traja. Krik až zaliehalo v ušiach, mokrý ako myš. Pozerali sme videá, opravovali zúbky-rôzne hry, vysvetľovali, zubárka trpezlivo vysvetľovala, všetko popisovala, kontroloval si to v zrkadle. Nič nepomáhalo, v určitom bode aj keď sa veľmi snažil, jednoducho nedokázal zniesť zubné ošetrenie. Až kým som jedného dňa nepoprosila Janku o pomoc. Posledné ošetrenie prebehlo neuveriteľne. Vôbec sa nebál vojsť do ordinácie, inokedy som ho tam ťahala pomaly s plačom. Veselo pozdravil zubárku, dokonca ju naháňal aby sa poponáhľala. Bol trošku vyplašený, ale trzpezlivo mu popisovala čo sa bude diať. A on akoby ju prvýkrát v živote počul a naozaj pochopil čo mu hovorí. Keď mu pichali inekciu ku koncu trošku kričal, že ho to bolí ale držal sa. Injekcia bola vždy ten spúštač, po nej sa prestával kontrolovať. Teraz jej na konci ukázal palec hore a pochválil sám seba, že je šikovný. Zubárka skoro spadla z nóh. Zákrok zvládol na jedničku, akurát naháňal zubárku nech sa poponáhľa, že jej to dlho trvá. Namiesto hororu ako zvyčajne to bol deň plný smiechu, zábavy a pochvál. Dotetaz spomína, že bolo u zubárky dobre. A to všetko vďaka zázračnici Janke. Janka veľké ďakujem. Posielame veľkú pusu a objatie. Monika + Majko

Recenzia od:Monika Miklovičová
Vďaka Vám za zdieľanie

Zanechajte mi svoju recenziu. Vypíšte formulár a odošlite. Email nebude zverejnený. Vaša fotka je tiež dobrovoľná (ale poteší ? ).

Strong Testimonials form submission spinner.

Požadované - potrebné vyplniť

Aké je vaše meno? (povinné)
Aká je vaša e-mailová adresa? (povinné)
Nadpis Vašej recenzie (dobrovoľné)
Napíšte ako: sa Vám spolupracovalo, ako ste spokojný, ako vám bolo poradené, ako vám to pomohlo... (povinné)
Vyberte hodnotenie hviezdičkami prosím. (povinné)
rating fields
Vyžaduje sa Váš súhlas (povinné)